Skip to content

Relax zóna

„Přijďte k nám jen odpočívat.“

Parní lázeň

Zvolte tuto méně tradiční formu odpočinku a můžete relaxovat po cvičení nebo po náročném pracovním dni. Zrychlí se Vám krevní oběh a zdravě se vám prokrví pokožka. Budete se cítit jako znovuzrození.

Na rozdíl od klimatu v sauně se u parních kabin jedná o vlhkou teplou lázeň. Vysoká vlhkost vzduchu až 80-100 % společně s  teplotou 40-55 °C vytváří jedinečné klima, které velmi příznivě působí na lidský organismus. Celková tělesná teplota stoupá asi o 1-2 st. Každý stupeň tělesné teploty navíc oproti přirozenému stavu má za následek zrychlení metabolismu, to znamená větší spalování tuků o cca 15 %. Pod vlivem parní lázně také stoupá spotřeba kyslíku, zvětšuje se vylučování oxidu uhličitého a dochází k celkové stimulaci životních funkcí. Kromě příjemného pocitu zotavení a radosti  Vám  dodá mnoho nových sil. Působí jako podpůrné opatření při léčbě astmatu, zánětu průdušek, revmatismu, chrapotu, přetížení svalů a poruch prokrvení. Parní lázeň zklidňuje činnost srdce, zlepšuje celkovou kondici, tlumí rozrušení, tísnivé pocity a nervozitu, je výborným místem pro duševní a fyzickou relaxaci.

Parní kabinu v doubleDrive clubu můžete navštívit kdykoliv před nebo po Vámi zvolené sportovní aktivitě. Můžete ovšem také samozřejmě jako člen klubu přijít pouze za účelem relaxace v parní kabině.


Odpočinková zóna

Nechce se vám po příjemně strávené chvilce v parní lázni hned do spěchu každodenního života? Stačí se jen pohodlně opřít a relaxovat při uklidňující hudbě.