Skip to content

Posilování Posilování už nikdy nebude vypadat stejně

Posilovací stroje v doubleDRIVE clubu jsou výjimečně funkční a mají špičkový design s přirozenou biomechanikou pohybu. Fitness je centrem dění pro všechny, kteří chtějí získat sílu nebo zpevnit postavu. Na posilovacích strojích je nejdůležitější, aby vám správně vedly pohyb, který bude co nejpřirozenější. A právě takové stroje najdete v doubleDRIVE clubu.

Specialitou doubleDRIVE clubu je funkční trénink HumanSport™ od specialisty oboru firmy Star Trac. Tato varianta přináší nové cvičební metody zaměřené více na individualitu cvičence a jeho cíle.

Součástí fitness je také funkční zóna, která slouží pro individuální cvičení bez strojů. Připraveny jsou atypické pomůcky jako balanční podložky, balony a další. Účelem je udržet vaše tělo funkční bez velké zátěže. Tento typ cvičení je vhodný zejména po úrazech, nemocích atd.


 

HumanSport™

humansport

Díky svalům se můžeme pohybovat. Ve svalech se pálí tuk, takže čím víc svalů máme, tím víc tuku spálíme. Svaly potřebujeme na jakoukoliv fyzickou činnost. Kombinací tréninku vytrvalostního a silového získáme komplexní připravenost našeho těla. Protože potřebujeme posílit a procvičit svaly ale ještě neznamená, že musíme mít sto metrů čtverečních plných činek a posilovacích strojů. Potřebujeme svaly hlavně na pohyb, ne na odiv! Svaly, které umí spolupracovat. Které využijeme na jejich pravou funkci. A právě proto byl vytvořen tzv. funkční trénink a stroje HumanSport™, na kterých se funkční trénink cvičí.

Základem funkčního tréninku je 3D pohyb, tedy pohyb ve všech třech rovinách. V předozadní rovině (pohyby dopředu, dozadu, nahoru a dolů), v boční rovině (pohyby vpravo a vlevo) a v rotaci (rotace trupu i končetin). Tradiční posilovací stroje umožňují pohyb jen v jedné rovině a pro izolovanou skupinu svalů. Zatímco při funkčním tréninku zapojíte více svalů současně – naučíte je spolupracovat – a ve více rovinách najednou. To je schopnost živého organismu, pohybovat se přirozeně. Na rozdíl od robotů, kde je pohyb izolovaný a tak trochu trhaný. Díky těmto unikátním vlastnostem můžete stroje HumanSport™ využít nejen na silový trénink, ale i na speciální trénink pro sportovce nebo pro rehabilitaci.

Celý set HumanSport™ – 6 kladkových strojů – Vám nabídne komplexní kruhový trénink, který pro vás naši osobní trenéři připraví, budou vás při něm doprovázet a co je nejdůležitější, budou vám pomáhat a kontrolovat vaše pohyby.

Stroji HumanSport™ můžete nahradit kompletní posilovnu a kvalitně si zacvičit. A pokud jste předem již absolvovali lekce funkčního tréninku, víte jak na to. I přes to vám naši osobní trenéři rádi pomohou při Vámi vybrané intenzitě tréninku.


U všech strojů platí toto:

Základní síla svalů (Base Strength)

HumanSport individuálně posiluje jednotlivé skupiny svalů s vnějším zpevněním, čímž napomáhá vypracovat svaly, které cíleně trénujete, zároveň ale rozvíjíte flexibilitu a stabilitu a připravujete se tak na mnohem těžší trénink.

Zpevnění středu těla (Core Stabilization)

HumanSport integruje zpevňování svalů středu těla (core) s pohyby v různých rovinách, zvyšuje tedy sílu středu vašeho těla. Tímto tréninkem získáte celkovou sílu a rovnováhu, což vám umožní lepší výkon a získáte tak víc z posilování jednotlivých svalových skupin.

Komplexní pohyb (Dynamic movement)

HumanSport vám nedovolí dělat pouze izolované pohyby v jedné rovině, tak jako na klasickém stroji. Naopak, komplexním pohybem trénujete vaše svaly v nekonečném množství úhlů, získáváte širší spektrum pohybů, sílu, flexibilitu a rovnováhu.


Max Rack®

Max Rack® od firmy Star Trac je stroj, v kterém vyloženě vidíte a cítíte sílu. Patentovaná technologie umožňuje simultánní pohyb tyče vertikálně i horizontálně. Max Rack® je kombinace bezpečnosti a rozmanitosti, nabízející více jak 20 možných cvičení.


Vicore

Inovace v oblasti integrace zapojení středu těla a akcelerace tréninku s činkami –  speciálních lavička, jejíž funkce je založena na povrchu ze super-odolného vzduchového vaku. Tím poskytuje na jedné straně perfektní oporu celé páteři a na druhé straně vyžaduje precizní zapojení svalů při tréninku s činkami. Tím zvyšují jeho efektivitu až o 35%.

MYZONE™ systém

I při posilování můžete využít v doubleDRIVE clubu Jihlava systém MyZone™, systém monitoringu srdeční aktivity.