Skip to content

Kranking ®

První kardiovaskulární program pro horní polovinu těla.

KRANKINGNový tréninkový program Johnnyho G., vynálezce Spinning ® programu. Zlepšuje aerobní kapacitu a sílu horní poloviny těla, trupu a břišních svalů, zároveň spaluje vysoké množství kalorií. A jako efektivní kruhový trénink ho může využívat populace všech typů.

Kranking ® je energeticky účinné kardiovaskulární skupinové cvičení pro horní polovinu těla. Tento originální program nabízí fyzické a psychické prvky sportovního tréninku lidem každého věku a úrovně zdatnosti. Ač je to skupinové cvičení, je plně individuální a každý si může regulovat intenzitu tréninku podle vlastních pocitů nebo srdeční frekvence.

Kranking® program s ničím nesoutěží a naopak vše podporuje. Kranking® v doubleDRIVE clubu doplňuje jak lekce skupinového cvičení tak individuální cvičení a je tak vytvořen vysoce účinný tréninkový systém pro celé tělo v krátkém časovém intervalu.

Kranking® je již několik let fungujícím kardio tréninkem v USA a program je rozšířen ve všech zemích Evropy, Jížní Africe, Asii i Austrálii. V doubleDRIVE clubu vám ho nabízíme jako jedni z prvních nejen v ČR, ale jedni z prvních na celém světě. Svoji premiéru si Kranking® odbyl na výstavě FIBO v německém Essenu na jaře v roce 2009.

JOHNNY G. je opět zárukou kvality nového programu a celosvětového rozšíření.

Kranking® mohou vést pouze fitness profesionálové s certifikací udělenou Kranking® College of Knowledge. Tímto si pak můžete být jisti, že Vás opravdu trénuje fitness profesionál.

Fitness víkendy v City Parku Jihlava – Foto KRANKING


Benefity programu Kranking ®

Kardiovaskulární cvičení:
Studie ukázaly, že Kranking® zvyšuje VO2max a prokazatelně zlepšuje kardiovaskulární systém.
Síla horní poloviny těla:
Studie prokázaly, že Kranking® zvyšuje sílu horní poloviny těla a zpevňuje svalový korzet zatímco stále provádíte kardiovaskulární cvičení.
Trup:
Kranking® je koordinovaná série pohybů, zapojující svaly trupu které stabilizují tělo.
Efektivní kruhový trénink:
Kranking® pomáhá i těm kteří prioritně trénují dolní polovinu těla. Ve dnech volna mohou zapojit horní polovinu těla, srdce neustále pracuje, ale svaly dolních končetin odpočívají. To pomáhá atletům vysoko intenzivně trénovat i zatímco odpočívají jejich prioritní svalové skupiny. Je zároveň vhodný pro rehabilitace a po zranění.
Kontrola váhy:
Kranking® pomáhá spálit více kalorií zapojováním horní poloviny těla, využitím více kyslíku pro svaly horní poloviny těla a možnost spalovat tuk více efektivně. Jako další vedlejší efekt napomáhá zvýšit bazální metabolismus po tréninku a tím zvyšuje post tréninkový energetický výdej.


Fitness pro každého

Kranking® je ideální doplněk pro „speciální populace“ zahrnující i zraněné, fyzicky limitované, obézní, těhotné a stejně tak populace trpící osteoartritidou, nebo rehabilitující se z rakoviny prsu.

Kranking® pomáhá udržet nebo zlepšit aerobní vytrvalost během doby zotavující se ze zranění dolních končetin.

Krankcycle® je také plně použitelný pro ty, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík. To otvírá nové možnosti pro ty, kteří měli dříve omezený přístup ke cvičení.

Kranking® je skvělý spalovač kalorií. Každý jedinec je schopen si kontrolovat intenzitu cvičení.

Kranking® nezatěžuje kotníky, kolena, kyčle a dolní část zad. Proto je vhodný i pro těhotné ženy, které mohou bezpečně cvičit během jejich těhotenství.

Studie ukázaly, že Kranking® může efektivně pomáhat ulevit při symptomech lymfedému jako častého vedlejšího efektu mezi těmi kteří podstoupili léčbu rakoviny prsu. Věříme, že ti kteří se musejí vyrovnávat s nějakým fyzickým omezením, nadváhou, stářím… by měli mít možnost si užít fyziologické, sociální i psychické benefity skupinového cvičení.


Objevování atleta v každém z nás:

Desítky miliónů lidí na celém světě mají nějaké zdravotní omezení. Fitness centra pro ně mohou být skličující prostředí. Možností pro tyto sportovce je málo a skupinových cvičení ještě méně.

Kranking® program otvírá nové možnosti pro tyto lidi, kteří chtějí sportovat. Krankcycle® vytvořil nové tréninkové možnosti s novým fitness programem, který je efektivní, zábavný a dostupný.

Krankcycle® je plně přístupný z invalidního vozíku, umožňující lidem s omezenými pohybovými možnostmi se zúčastnit stejného programu, používání stejného vybavení a sdílet atmosféru skupinového cvičení se všemi účastníky.

Inclusive Fitness je silný rozvíjející se koncept soustředící se na rozvoj programu, vybavení a lidi s pohybovým omezením. Johnny G a Kranking® team jsou zavázáni podporovat a propagovat tuto ideu celosvětově.