Skip to content

Masáže v doubleDRIVE fitness Jihlava

Nabízíme masážní služby.

Bližší informace o masážích a objednání na tel. 722 114 212

 


Masáž patří k nejstarším léčebným prostředkům v historii lidstva. Zlepšuje svalovou a kloubní činnost a velmi pozitivně působí na tělesný i duševní stav člověka. Při masáži dochází k uvolnění ztuhlých svalů a kloubů, zlepšuje se prokrvení a tím i látková výměna.

Zdravý životní styl je správná cesta k harmonii mezi tělem a duší. Jak jí dosáhnout?

Jediným způsobem je dodržování trojúhelníku pohyb, zdravá výživa a regenerace. Jedno bez druhého prostě nejde. Právě na třetí stranu trojúhelníku lidé často zapomínají. Co je vlastně regenerace? Je to obnova psychických a fyzických sil. Čím více energie však člověk vydává, tím více energie musí i dobít. A zřejmě nejpříjemnějším prostředkem, kterým obnovit síly a načerpat novou energii je masáž – dopřejte si ji alespoň jedenkrát týdně a uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe.


Co masáž přináší?

 • dodává energii a posiluje organizmus
 • obnovuje fyzické a psychické sily
 • odstraňuje, nebo alespoň zmírňuje stresem vyvolané bolesti hlavy, deprese, nespavost
 • zlepšuje pracovní a sportovní výkonnost
 • odstraňuje ztuhlosti, namožení a napětí ve svalech
 • působení na klouby – onemocnění kloubů (ne záněty), omezený pohyb v kloubech, pomáhá při onemocnění páteře
 • působí detoxikačně – povzbuzuje krevní oběh a činnost lymfatického systému
 • přispívá ke zlepšení celkového vzhledu – má kosmetický účinek
 • odbourávání tuků a odumřelých buněk pokožky
 • zpomaluje stárnutí


 

V doubleDRIVE fitness vám nabízíme:

Klasická sportovní a rekondiční masáž

Klasická masáž je jedním z nejstarších léčebných postupů. Jedná se o celotělovou olejovou masáž, která byla k mírnění bolestí používána již cca 3000 let před naším letopočtem. Společně se sportovní masáží má v Evropě nejdelší tradici. Používá masážních hmatů a tlaků ke zmírnění bolestí a potíží, nebo třeba jen k navození příjemně uvolněného stavu tak vzácného v naší uspěchané době. Při klasické masáži se používá tlak, tření, hnětení, roztírání či tepání příslušných svalových partií. Samotný sled hmatů a jejich provedení vychází ze znalosti svalového systému.

Masáž nohy zezadu, záda, šíje – 650 Kč/ 60 minut


 

Relaxační masáž REKREA

Relaxační masáž REKREA je jedna z nejpříjemnějších forem odpočinku. Kouzlo této masáže spočívá v elegantním propojení masérského umění s relaxační hudbou.
Výsledkem pro Vás je dokonalá regenerace a uvolnění. Hmaty jsou volnější, jemnější, propojují celé tělo díky delším a klidnějším tahům. Masáž nezahrnuje masážní hmaty, jež by byly bolestivé nebo jinak nepříjemné.

Masáž nohy zezadu, záda, šíje – 650 Kč/ 60 minut


 

Lymfatická masáž celého těla – manuální lymfodrenáž

Manuální lymfatická masáž není klasická masáž. Jde o speciální ruční techniku, která je zaměřená na povrchový mízní systém. Manuální lymfatická masáž je velice prospěšná pro správné fungování lymfatického systému a organismu jako takového. Dobře fungující lymfatický systém, tedy dobrá cirkulace lymfy, je důležitý pro správné fungování vnitřního organismu. Manuální lymfatická masáž pomáhá zregenerovat celý organismus, aktivuje mízní systém a podporuje tok lymfy.

Lymfatický systém je pro lidský organismus nesmírně důležitý, jelikož je hlavním imunitním a detoxikačním nástrojem těla. Lymfatický systém je neustále přetěžován hlavně životním stylem. Mezi hlavní faktory patří stres, nesprávné pitné a stravovací návyky, jednostranná zátěž apod. Příčin je opravu mnoho. Vznikají pak často otoky a tzv. blokace lymfy v určitých částech těla a není možné, aby se tělo zbavovalo škodlivých látek z těla přirozenou cestou. Organismus je tak zatížen a v takovém stavu je komplikované i např. hojení ran či redukce váhy. Při akutních problémech a otocích je prospěšné aplikovat každý druhý den ošetření manuální lymfodrenáží v počtu 10 opakování – a poté lze už lymfatický systém udržovat funkční ošetřením 1x za 2-3 týdny.

Manuální lymfatická masáž dle aktuálních potřeb klienta – 730 Kč (650 Kč placeno při rezervaci + doplatek)/ 60 minut


 

Dornova metoda PLUS

Je jednoduchý manuální způsob, jak pomoci klientům při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Neuvěřitelně rychle srovnává rozdílnou délku dolních končetin, posuny obratlů (a tím řeší výhřezy plotének), vbočené palce, problémy se všemi klouby, skoliotické vybočení páteře, posuny kostrče a s tím související neplodnost, atd. V lidském těle má každá kost, sval či orgán své místo a svou funkci. Když je vše v rovnováze, tělo funguje jako dokonale seřízený stroj. Pokud je rovnováha narušena nemocí, stresem, úrazem, přichází nemoc, bolesti. Opěrným aparátem v těle je kostra, základní osu tvoří páteř. Každou odchylku a posun na páteři vnímáme buď jako bolest nebo jako nepřirozený pocit. Dornova metoda je terapeutická metoda, která pomáhá tyto potíže odstranit.

Je to jemná manuální terapie, pomocí které se klouby a obratle uvádí do správné polohy. Děje se tak dynamicky, za aktivní účasti pacienta, tedy přirozeným a volným pohybem. Tímto pohybem se obchází svalová ochrana a jemným tlakem se obratle či kloub vrátí do správné polohy. Další předností Dornovy metody je i fakt, že tlakem palce v oblasti kloubů a páteře se mohou uvolňovat blokády ve tkáních či energetické bloky.

Tato metoda pracuje primárně s biomechanikou kloubů, vyrovnává celkovou statiku a dynamiku těla a hledá příčiny problémů. Zaměřuje se na zdravotní potíže, které se týkají opěrného aparátu.

Dornova metoda PLUS – 750 Kč (650 Kč placeno při rezervaci + doplatek)/60 minut
Délka prvního ošetření cca 45 minut až 1,5 hodiny
Korekce po 2-3 týdnech cca 20 minut


 

Breussova masáž

Je opravdovým pohlazením pro bolavá záda a pro pocuchané nervy. Jemná masáž s třezalkovým olejem má své jméno podle rakouského lidového léčitele a experimentátora Rudolfa Breusse (1899 – 1990) a je velmi oblíbenou procedurou.

Principem masáže je pomocí jemných tahů kolem páteře roztáhnout meziobratlové ploténky a vmasírovat do nich potřebné množství oleje. Třezalkový olej nejen krásně hydratuje pokožku, ale zároveň také dokáže uvolňovat stresem ztuhlé svaly a zbavovat mírných depresí. Díky natažení páteře dochází k vyrovnání dysbalancí, které mohou vzniknout špatným držením těla či sedavým zaměstnáním.

Zpravidla se Breussova masáž provádí po tzv. Dornově metodě, pomocí které se intenzivními tahy navrací na své původní a správné místo veškeré klouby v těle. Breussova masáž v tomto případě tvoří příjemný protiklad poměrně silově prováděné Dornově masáži. Samozřejmě je ale možné podstoupit Breussovu masáž i samostatně, a to jako příjemnou relaxační a odpočinkovou proceduru.

V průběhu masáže se pracuje nejen s manuálním zpracováním partie zad, ale působí také proudění energií mezi klientem a masérem. Vzhledem k tomu, že páteř je osou celého lidského těla, mohou se při masáži uvolnit hluboce uložené psychické bloky a zátěže. Zároveň se také odplavují z těla veškeré škodliviny, proto se při i po masáži může vyskytnout intenzivní potřeba močit, silné pocení, nebo se klienttovi může spustit rýma.

Breussova masáž – 320 Kč/30 minut


 

SM SYSTÉM

Metoda „SM systém“ neboli „Stabilizační a Mobilizační Systém“ se opírá o 39let postupného vývoje a 34 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. V Německu je dokonce léčba (cvičení SM systém) touto metodou hrazena zdravotní pojišťovnou.

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy a bolestmi zad nebo pro ty, kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

Metoda je založená na pravidelném každodenním individuálním cvičení. SM Systém pracuje s anatomicky definovanými spirálovými svalovými řetězci. Funkci těchto svalových řetězců nazývá spirálová stabilizace. Jedná se o svaly, jejichž souhra během pohybu zajišťuje stabilitu těla a tím i správné vykonání pohybu. SM Systém vyšetřuje funkce těchto spirálových svalových řetězců a tréninkem ovlivňuje pohybový aparát člověka. Hlavní efekt metody je vyvolání trakční (natahovací) síly v oblasti meziobratlových plotének, díky tomu se tlak vyvíjený na ploténku sníží a ploténka může lépe vykonávat svou funkci. Tohoto efektu systém dosahuje aktivací spirálových svalových řetězců, které zužují obvod pasu a tahají tělo směrem nahoru.

Cvičení je velmi vhodné jako doplněk po absolvování terapeutické metody Dornova metoda Plus na posílení oslabených svalů.

SM systém – individuální výuka cvičení zaměřená na konkrétní potíže klienta – 300 Kč/ 30 minut
Elastické lano pro cvičení SM systému – 680 Kč


 

Maderoterapie – rytmická masáž s použití anatomicky navrhovaných dřevěných válečků

Maderoterapie je natolik přirozená metoda, že se velmi rychle stala hitem mezi ženami po celém světě. Masáž dřevěnými válečky není nepříjemná, nezpůsobuje bolest, je hypoalergenní a dodává pocit příjemného tepla. Konstrukce válečků jim umožňuje přizpůsobit se anatomii těla.

Maderoterapie se se zaměřuje na nejhlubší vrstvy pokožky, ale i na povrchovou vrstvu tkáně celulitidy. Tato terapie je také účinná při problémech se zadržováním tekutin, což ve finále vede ke snížení bolesti a zároveň výrazně zlepšuje vzhled pokožky. Je to kvalitnější forma masáže právě díky dřevěným prvkům, které se při Maderoterapii využívají. Dřevěné válečky stimulují lymfatický systém, aby správně fungoval a díky tomu se tělo začalo snadněji zbavovat celulitidy a celkově čistit.
Pomocí rytmických pohybů válečků se masíruje průtok lymfy, nastartuje se metabolismus a právě díky tomu se z těla vylučují tukové vrstvy, toxiny a škodlivé látky, které si jinak tělo ukládá do zásob. Tyto zásoby se u nás projevují právě jako pomerančová kůže – celulitida. Pro nejlepší výsledek je ideální čerpat ošetření 2-3x týdně. Za 14 dní máte zcela nové tělo.

Maderoterapie ošetření – 990 Kč/60 minut
Balíček 5x ošetření + 1x ZDARMA – 4.950 Kč (platnost balíčku 1 měsíc)
Balíček 10x ošetření + 2x ZDARMA – 9.990 Kč (platnost balíčku 2 měsíce)


 

Tejpování

Pevné (rigidní, atletické, fixační) tejpovací pásky slouží k fixaci kloubů. Jedná se o formu ortézy vytvořené uživateli na míru a bandáž, která nepřekáží např. sportovní výstroji. Tyto pevné pásky se používají i na malé klouby prstů ruky pro prevenci možného úrazu.
Pružné pásky pro tzv. kinesiologické tejpování slouží jako fyzioterapeutická metoda lze jí ovlivnit činnost svalů.

Možná místa aplikace:

 • Krk a krční páteř – kývač, trapézový sval, krční svaly, napřimovače krční páteře, bolestivý krk a ramena
 • Ramena – nadhřebenový sval, deltový sval, podhřebenový sval, stabilizace ramenního kloubu
 • Ruce – zdvihač lopatky, malý prsní sval, velký prsní sval, dvouhlavý sval pažní, trojhlavý sval pažní, syndrom karpálního tunelu, tenisový loket, lymfatický tejp horní končetiny
 • Záda – široký sval zádový, rombické svaly skupiny zad, čtyřhranný sval bederní, bolest v bederní části páteře a v kříži, bolest křížokyčelního kloubu, vzpřimovač trupu
 • Břicho – přední pilovitý sval, zevní šikmý sval břišní, bránice, přímý sval břišní, příčný sval břišní
 • Předloktí – natahovače předloktí, ohýbače předloktí
 • Kyčle a hýždě – velký sval hýžďový, malý sval hýžďový, hruškovitý sval, svaly v oblasti pánve a bederní páteře
 • Stehna – velký přitahovač, přímý sval stehenní, přetížení stehenní povázky, třísla, bolest stehna a podkolenní jamky, úpon čtyřhlavého svalu stehenního
 • Kolena – nestabilita kolene, vybočení čéšky ke straně, bolest stehna a podkolenní jamky, onemocnění úponů čtyřhlavého svalu stehenního
 • Lýtka – trojhlavý sval lýtkový, sval na přední straně bérce, obrna společného nervu
 • Chodidla a kotníky – podélné plochonoží, příčné plochonoží a vbočený palec, bolest Achillovy šlachy, lymfatický tejp kotníku, stabilizace kotníku

Tejpování – aplikace: 250 Kč (k ceně aplikace je nutné připočíst cenu tejpu)
Cena tejpu: 1cm tejpu za 1Kč